Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228457
Dzisiaj
Ogółem
126
228457

Nasi SORE na spotkaniu regionalnym.

Od kwietnia w ramach projektu „System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół” organizowane są regionalne spotkania konsultacyjne dla szkolnych organizatorów rozwoju edukacji oraz pracowników instytucji wspierających szkoły w rozwoju. 

Głównym celem tych spotkań jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i pomysłów na wypełnianie zadań związanych ze wsparciem szkół, a także pogłębianie wiedzy i umiejętności. Do realizacji tych celów wykorzystujemy ciekawe metody pracy grupowej i wykłady ekspertów.

Odbyły się już 4 spotkania pilotażowe (Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź). Badania ewaluacyjne po każdym z nich pokazały jak potrzebne i użyteczne w praktyce jest zaproponowane wsparcie.

Na wszystkich spotkaniach uczestnicy podkreślali bardzo dobrą atmosferę spotkań oraz przydatność tematyki w pracy SORE. W wywiadach dodawali jeszcze dobrą organizację i ciekawe, nowe metody pracy moderatorów spotkań( open space). Wskazywali na najciekawsze prezentacje dobrych praktyk min. Agnieszki Szatkowskiej na temat sposobu poprowadzenia i rady pedagogicznej. (w załączeniu)Podkreślano możliwość zapoznania się ze sposobami prowadzenia dokumentacji i podsumowania rocznych planów wspomagania. Na wszystkich 4 spotkaniach zaprezentowane zostały zagadnienia związane z coachingiem. Uczestnicy potwierdzali ważność tej tematyki i konieczność kontynuowania praktycznych ćwiczeń.

W czasie spotkań wypracowywano konkretne rozwiązania. Między innymi w Krakowie uczestnicy przygotowali zasady współpracy pomiędzy SORE a ekspertami, czyli kontrakt zawierany przed przystąpieniem do współpracy. W czerwcu kontynuujemy spotkania w kolejnych regionach. Zapraszamy blisko miejsca pracy, aby ułatwić i umożliwić udział wszystkim osobom zaangażowanym we wspomaganie szkół i przedszkoli. Mamy nadzieję, że w spotkaniach tych udział wezmą profesjonaliści wspomagania, aby porozmawiać o swoich doświadczeniach, dowiedzieć się więcej o coachingu, obejrzeć sposób realizowania zadań przez innych i świętować sukcesy.

W spotkaniu uczestniczyli również nasi SORE: Robert Dębski, Anna Koszarek, Agnieszka Stanaszek, Barbara Balicka, Anna Dyda.

Źródło zdjęć oraz informacji : ore.edu.pl

źródło: ore.edu.plźródło: ore.edu.plźródło: ore.edu.pl


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl