Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228169
Dzisiaj
Ogółem
41
228169

Jaki film wybrać? DKF w szkole.

W poniedziałkowe popołudnie, 12 maja 2014r. w siedzibie Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nowym Targu, odbyło się czwarte spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli przedmiotów humanistycznych w ramach projektu pn. „Pilotaż sukcesem zmian”. Uczestnicy sieci, którzy wybrali temat z zakresu Edukacji filmowej na lekcjach języka polskiego i historii zastanawiali się, jak wykorzystać zainteresowanie filmem na zajęciach pozalekcyjnych, w ramach szkolnego DKF.

O organizację spotkania, poczęstunku oraz materiałów szkoleniowych zadbała koordynator sieci - Marzena Waksmundzka, a szkolenie poprowadziły ekspertki zewnętrzne z Krakowskiego Instytutu Rozwoju Edukacji (KIRE) – Pani Anna Sokołowska i Pani Barbara Hardek.

Na wstępie trwającego 3 godziny szkolenia zaprezentowane zostały krótkie filmy (wykonane w ramach „zadania domowego”). Następnie uczestnicy sieci poznali historię Dyskusyjnych Klubów Filmowych na świecie i w Polsce, zastanawiali się nad tym, jakie filmy  zaproponować uczniom, aby ich zainteresować i jednocześnie pobudzić do rozpoczęcia przygody z X Muzą. Zwrócono uwagę na ogromną rolę plakatu. Uczestnicy otrzymali materiały dotyczące zasad pisania i oceniania recenzji oraz historii  polskiego plakatu i jego  najwybitniejszych przedstawicieli. Każdy nauczyciel miał okazję  wyrazić swą opinię na temat  „Róży” Wojciecha Smarzowskiego, która została wybrana jako materiał szkoleniowy. Dyskusja pobudziła uczestników sieci do wymiany doświadczeń, przedstawienia swych preferencji filmowych.

Ostatnie spotkanie, podsumowujące działania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli przedmiotów humanistycznych, zaplanowano na 1 lipca 2014 roku.

Filmy uczestników sieci:

Marzena Waksmundzka
Koordynator sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli przedmiotów humanistycznychGmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl