Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228031
Dzisiaj
Ogółem
9
228031

Międzynarodowa konferencja "Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji"

Jak co roku, już po raz czwarty - tym razem „pod Tatrami” w Zakopanem - zorganizowano międzynarodową konferencję z cyklu „Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji“ współorganizowana przez Instytut Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Erę Ewaluacji. Konferencja obejmowała serię wykładów i warsztatów na temat wymagań wobec szkół i placówek uznanych zarówno przez prowadzących jak i uczestników za najważniejsze.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 400 dyrektorów szkół, nauczycieli, wizytatorów, przedstawicieli władz lokalnych oraz innych osób odgrywających rolę liderów edukacyjnych w swoich społecznościach. Celem konferencji było stworzenie przestrzeni i czasu na rozmowy, przemyślenia i rozważania nad edukacją i polskim systemem oświaty, w kontekście zmian w modelu nadzoru pedagogicznego.Konferencję otworzyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Joanna Berdzik. Wykład wprowadzający wygłosili: prof. zw. dr hab. Maria Mendel, dr hab. Grzegorz Mazurkiewicz. Tegoroczna konferencja dotyczyła w szczególności kwestii związanych z organizacyjnym uczeniem się, współpracą w procesach wprowadzania zmiany, wykorzystywaniem danych w usprawnianiu własnego działania nad edukacją i polskim systemem oświaty, w kontekście zmian w modelu nadzoru pedagogicznego i wielu innych aspektów istotnych dla każdej uczącej się organizacji. W roli prelegentów wystąpili najwybitniejsi eksperci oświatowi zarówno z Polski, jak również z zagranicy (m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Estonii, Szwajcarii, Niemiec, Anglii, czy Izraela)

W podsumowaniu konferencji dr Grzegorz Mazurkiewicz podziękował wszystkim za udział i przypomniał o idei dzielenia się z innymi wypracowanymi rozwiązaniami. Uczestnicy wyjeżdżali z postanowieniami, w jaki sposób upowszechnią zdobytą wiedzę w swoich placówkach i regionie. Wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnej – ostatniej już z tego cyklu - konferencji. To wydaje się być najlepszą oceną tego spotkania…

 

Więcej informacji:

Program konferencji

http://www.npseo.pl/action/subsite/konferencja2014

http://www.npseo.pl/action/conference

 

Monika Hołowczak
koordynator powiatowego projektu wdrożeniowego

 


 

 

 


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl