Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228498
Dzisiaj
Ogółem
167
228498

DOBRE PRAKTYKI POWIATU NOWOTARSKIEGO I WOŁOWSKIEGO.

W dniu 11 kwietnia 2014r. w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Nowym Targu odbyło się  spotkanie konferencyjne na temat „Dobra współpraca i wzajemne wsparcie kluczem do sukcesu”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Starostę Nowotarskiego Pana Krzysztofa Fabera i Kierownika Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nowym Targu Panią Monikę Hołowczak. 

W spotkaniu uczestniczyli znakomici goście: Pani Joanna Soćko - koordynator ds. opracowania nowego systemu doskonalenia nauczycieli z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, Pan Bogusław Waksmundzki – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Pani Krystyna Adaśko - Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej (PCEiPPP) w Wołowie, Pani Małgorzata Urban - Wicedyrektor PCEiPPP w Wołowie, Pani Magdalena Drzazga – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Wołowie, Pani Danuta Haller – koordynator sieci współpracy i samokształcenia w Wołowie, Pani Bożena Bryl – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu, Pani Jadwiga Maciążek – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Rabce – Zdroju, Pani Bożena Olcoń-Chlebek – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowym Targu, Magdalena Chmielewska-Bias – Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli w Rabce-Zdroju, koordynatorzy sieci współpracy i samokształcenia, SORE oraz pozostali pracownicy Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nowym Targu.

Podczas spotkania przedstawiono prezentacje z realizacji zadań projektów wdrożeniowych powiatu nowotarskiego i wołowskiego, przeanalizowano mocne i słabe strony realizacji projektu oraz wymieniono swoje doświadczenia na temat wypracowanych „dobrych praktyk”. Podczas dyskusji szukano odpowiedzi na szereg ważnych dla edukacji pytań: Jak poprawić jakość szkoły, przedszkola? W jaki sposób można szkole, przedszkolu pomóc w procesie doskonalenia? Czy nauczyciele, dyrektorzy chętnie się doskonalą? Czy działania projektowe wspomagają szkoły, przedszkola? Co robić, by uczeń chciał się uczyć? itp…itd…. Zastanawiano się również, co zrobić, by realizowane obecnie w ramach projektu działania móc systemowo wprowadzić do szkół i przedszkoli po zakończeniu projektu.

Prezentacje:

 

 Szkolni Organizatorzy Rozwoju Edukacji
(PORE Nowy Targ)


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl