Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228197
Dzisiaj
Ogółem
69
228197

Zaangażowanie nauczycieli w doskonalenie się

Szkolenia z ekspertem zewnętrznym w ramach powiatowego projektu pilotażowego pn. „Pilotaż sukcesem zmian”, realizowanego przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu dobiegły końca. Pełni wrażeń, nowych i odświeżonych wiadomości oraz umiejętności zabieramy się do realizacji III etapu RPW – przełożenia nowych umiejętności na szkolną praktykę.

Nauczyciele ze Szkół Podstawowych:  im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej, im. Św. Kingi w Knurowie i w Harklowej realizowali doskonalenie w ramach wybranej podczas diagnozy oferty nr 3 „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki”. Szkolenia prowadzili eksperci zewnętrzni: Pani Ismena Ładecka i Pani Maria Pabiańczyk.

Nauczyciele z Gimnazjum im. Św. Rodziny w Rabce - Zdroju uczestniczyli w formach doskonalenia w ramach zdiagnozowanej przez siebie tematyki „Jak efektywnie wykorzystać wyposażenie i warunki lokalowe szkoły” (oferta nr 22). Szkolenia prowadzili eksperci zewnętrzni: Pan Roman Wawrykowicz i Pan Artur Ławrowski.

Nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącgo im. Św. Rodziny w Rabce – Zdroju wzbogacali swoje wiadomości i umiejętności w obrębie wybranej przez siebie oferty nr 2 „Ocenianie kształtujące”. Cykl szkoleń prowadziła Pani Ewa Demczuk – ekspert zewnętrzny.

Wszystkie formy doskonalenia przebiegały przy pełnym zaangażowaniu ze strony nauczycieli w miłej atmosferze, co sprzyjało osiągnięciu zamierzonych efektów. Niewątpliwie pozytywnym aspektem prowadzonych w szkołach działań była możliwość integracji uczestników, poznanie samych siebie w różnych sytuacjach, skorzystanie z materiałów szkoleniowych oraz smacznego poczęstunku .

Po ukończeniu cyklu szkoleń nauczyciele powyższych szkół przystępują do realizacji zadań wynikających z opracowanych Rocznych Planach Wspomagania

 

Anna Dyda
Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE)

 


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl