Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228504
Dzisiaj
Ogółem
173
228504

Szkolenia z ekspertem zewnętrznym dobiegły końca..... i co teraz?

Kolejnym, III etapem realizacji RPW (Rocznego Planu Wspomagania) w ramach powiatowego projektu pilotażowego pn. „Pilotaż sukcesem zmian” realizowanego przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu, jest pomoc w przełożeniu nowych umiejętności nauczycieli, zdobytych podczas szkoleń z ekspertem zewnętrznym, na szkolną praktykę. Nad procesem wdrażania oraz monitorowania efektów wprowadzanych zmian w niżej wymienionych placówkach czuwa Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE) - Michał Lichosyt-Ogrodny.

Do szkół, w których I oraz II etap działań projektowych, czyli zdiagnozowanie potrzeb i przeprowadzenie cyklu doskonalenia pracy nauczycieli zakończył się, należą:

Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Krauszowie                                                         

Nauczyciele w/w szkoły realizowali cykl spotkań (warsztatów oraz innych form spotkań z ekspertem zewnętrznym-panią Danutą Maciejowską - Mias) wynikający z najczęściej wybieranej oferty wśród szkół powiatu nowotarskiego pt. „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki” (oferta nr 3).

Szkoła Podstawowa im. Św. Wojciecha w Zespole Szkoły Podstawowe i Gimnazjum w Bańskiej Wyżnej

Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Bańskiej Wyżnej doskonaliło się, zgłębiając swoją wiedzę i umiejętności, w zakresie oferty nr 1 „ Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny?”.

Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowe i Gimnazjum w Bańskiej Wyżnej

Podobnie jak swoi koledzy ze Szkoły Podstawowej, nauczyciele uczący w Gimnazjum w Bańskiej Wyżnej, uczestniczyli w ośmiu modułach spotkań z ekspertem zewnętrznym-Panią Ewą Demczuk, doskonaląc się w tematyce oferty nr 1 „ Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny?”.

Szkoła Podstawowa im. Augustyna Suskiego w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach

Nauczyciele uczestniczyli w spotkaniach prowadzonych przez eksperta zewnętrznego – Panią Marię Pabiańczyk. Szkolenia obejmowały tematykę zgodną z RPW, wynikającą z wybranego obszaru „Praca z uczniem młodszym” (oferta nr  10).

Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach

Pedagodzy uczący w Gimnazjum w Szaflarach pod okiem Pani Ewy Demczuk – eksperta zewnętrznego z zaangażowaniem zgłębiali tajniki oferty  nr 2  „Ocenianie kształtujące”.

W miesiącu lutym 2014 r. rozpoczął się w poszczególnych szkołach kolejny etap realizacji Rocznego Planu Wspomagania. Nauczyciele mają możliwość uczestniczenia w konsultacjach indywidualnych ze Szkolnym Organizatorem Rozwoju Edukacji. Podczas indywidualnych spotkań nauczyciele mogą przedyskutować z SORE  swoje wątpliwości, przedstawić  nowe rozwiązania związane z wdrażaniem do rzeczywistości szkolnej umiejętności nabytych w formach doskonalenia prowadzonych w ramach realizowanego Rocznego Planu Wspomagania. Ostatnim IV etapem realizacji RPW w tym roku szkolnym będzie podsumowanie działań, podczas których Dyrektor szkoły oraz Rada Pedagogiczna włączą badanie efektów realizowanego RPW do ewaluacji wewnętrznej. Następnie SORE przygotuje i przedstawi na posiedzeniu Rady Pedagogicznej sprawozdani, aby w końcu wspólnie wypracować rekomendacje do pracy w następnym roku szkolnym.

Michał Lichosyt-Ogrodny
Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE)

 

 

 


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl