Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228403
Dzisiaj
Ogółem
72
228403

Refleksje z konferencji organizowanej przez ORE

W dniach 13 - 15 marca 2014 roku delegacja Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nowym Targu w składzie:  Anna Koszarek, Agnieszka Stanaszek, Robert Dębski i Anna Topolska uczestniczyła w ogólnopolskiej Konferencji „SORE uczy się – Rola wspomagania na etapie wdrożenia i  podsumowania RPW” zorganizowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Spotkanie adresowane było do wszystkich osób pełniących w Polsce funkcję Szkolnego Organizatora Edukacji i miało na celu wsparcie osób wspomagających pracę szkół i przedszkoli
w ramach powiatowych projektów pilotażowych.

Po wysłuchaniu inspirujących wykładów Jarosława Kordzińskiego pt. „SORE – nauczyciel, trener, coach?” oraz Aleksandra Pawlickiego pt. „Warsztat, szkolenie i co dalej? Efektywne doskonalenie nauczycieli” uczestnicy konferencji mieli okazję pogłębić swoją refleksję podczas spotkań warsztatowych oraz dzielić się doświadczeniami i metodami stosowanymi w realizacji  Rocznych Planów Wspomagania (RPW) od momentu ich tworzenia, organizowania w szkole rożnych form doskonalenia, jak również wspierania nauczycieli w wykorzystywaniu nowych kompetencji
w pracy z uczniami.

Szczególną okazją do wymiany doświadczeń były prezentacje tzw. „dobrych praktyk” przez SORE z powiatów w całej Polsce. Wśród wybranych przez organizatorów do prezentacji znalazła się
i „dobra praktyka” wypracowana w zespole SORE Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nowym Targu. Jej tematem była „Dobra współpraca i wzajemne wsparcie kluczem do sukcesu”, a celem - Optymalizacja działań SORE służących poprawie jakości wspomagania placówek oświatowych. Jako główne działania wymieniliśmy:

  • cykliczne, cotygodniowe spotkania SORE i zespołu projektowego,
  • wspólne „forum dyskusyjne” dla SORE i zespołu projektowego,
  • stały i częsty kontakt ze sobą za pośrednictwem poczty elektronicznej i służbowych telefonów komórkowych.

Nasze refleksje:

„Jako zespół SORE pracujących głównie w terenie naszego pięknego, ale też dużego powierzchniowo powiatu, szczególnie cenimy sobie możliwość spotkań całego zespołu”.

„ Odczuwamy potrzebę posiadania miejsca służącego wymianie materiałów oraz pomysłów, a także możliwość kontaktu w każdym momencie”.

„Nasze wystąpienie sprowokowało burzliwą i owocną dyskusję, podczas której rodziły się pomysły na inne „dobre praktyki”. Wielu uczestników zazdrościło i gratulowało nam świetnej współpracy, ale również warunków lokalowych i wsparcia jakiego udziela nam Powiat”.

„Wróciliśmy z nową wiedzą, doświadczeniami i pomysłami,  którymi będziemy się dzielić z naszym zespołem”.

www.ore.edu.pl
www.doskonaleniewsieci.pl

Link do prezentacji:
Konferencja_ORE_13-15.03.2014_1.pdf

Szkolni Organizatorzy Rozwoju Edukacji  - uczestnicy konferencji

 Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl