Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228041
Dzisiaj
Ogółem
19
228041

Jak stworzyć własny film?

Pod takim tytułem w środowe popołudnie 12 marca 2014r. odbyło się kolejne spotkanie z ekspertem zewnętrznym nauczycieli należących do sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli przedmiotów humanistycznych. Warto przypomnieć, iż tematem realizowanym w tym roku szkolnym jest „Edukacja filmowa na lekcjach języka polskiego i historii” (temat nr 5).

Uczestnicy sieci - nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,  zmierzyli się z trudną sztuką pisania scenariuszy filmowych. Ekspertki -  p. Anna Sokołowska i p. Barbara Hardek- zademonstrowały przykładowe scenariusze filmowe i udzieliły kilku praktycznych  porad dotyczących tworzenia tego typu tekstów.

Celem spotkania było m. in.  poznanie obsługi programów służących do obróbkii nagrywania, dlatego uczestnicy sieci  poproszeni zostali o przyniesienie ze sobą laptopów. Z uwagi na uwarunkowania prawne, programem wybranym  do pracy został Windows Movie Maker. Panie i panowie (pan) wklejali zdjęcia, muzykę, stosowali efekty specjalne, wykorzystując własne zasoby- muzykę, fotografie, nagrane filmy. Okazało się, jak to często bywa,  że „Nie taki diabeł straszny, …”.

Ekspertki przekazały zgromadzonym  informacje na temat prawa autorskiego, niezbędnego, aby móc legalnie udostępniać nakręcony lub przetworzony materiał.

Spotkanie trwało 3 godziny i odbywało się w gościnnych progach Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji przy Al. Tysiąclecia 35 w Nowym Targu. Warto dodać, że zgromadzonych w sali konferencyjnej nauczycieli przywitała Pani Monika Hołowczak- koordynator  projektu  Pilotaż sukcesem zmian , a o materiały szkoleniowe i catering zadbała koordynator sieci współpracy i samokształcenia, pani Marzena Waksmundzka.

Część pracy- tworzenie własnego filmu poklatkowego- przeniesiona została na platformę www.doskonaleniewsieci.pl, do której odwiedzenia serdecznie zapraszamy.

 

Kolejne, ostatnie spotkanie z ekspertami, już 12 maja br.

 

Marzena Waksmundzka
Koordynator sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli przedmiotów humanistycznychGmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl