Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228194
Dzisiaj
Ogółem
66
228194

Zaangażowanie nauczycieli podstawą sukcesu

Powiatowy projekt wdrożeniowy pn. „Pilotaż sukcesem zmian” realizowany jest w bliższych i dalszych zakątkach Powiatu Nowotarskiego. Jednak wszędzie dostrzegam duże zaangażowanie nauczycieli biorących w nim udział - chętnie angażują się, uważnie słuchają, mają mnóstwo pytań i wątpliwości, na które odpowiedzi pomagają im znaleźć świetnie przygotowani i otwarci na potrzeby szkół eksperci zewnętrzni z Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli w Rabce-Zdrój.

Czy zajęcia odbywają się w mniejszym, czy w dużym gronie – nigdzie nie ma taryfy ulgowej. Każdy z nauczycieli chce jak najwięcej wynieść dla siebie, a w efekcie dla swojej szkoły i uczniów.

Zapraszam do podglądnięcia, co dzieje się za drzwiami sal szkoleniowych w szkołach, którymi – jako Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE) – się opiekuję…

Nauczyciele z Publicznego Gimnazjum  im. Jana Pawła II  w Krościenku nad Dunajcem pod kierunkiem eksperta zewnętrznego - Pana Grzegorza Zelka realizują wybraną przez siebie ofertę - „Postawy uczniowskie. Jak je kształtować?” (oferta nr 8).

Na początek warto ustalić wspólne zasady pracy…

…bo droga do celu nie zawsze jest prosta i łatwa.

Ale wzmocniwszy siły fizyczne…

…zwieramy szyki i do dzieła

Najpierw spokojnie słuchamy wykładu…

… a potem trochę praktyki i ruchu, pod presją stopera. Ćwiczenie zaliczone na szóstkę z plusem.

Ofertę wsparcia „Postawy uczniowskie. Jak je kształtować?” realizują również nauczyciele Technikum im. Prof. W. Szafera w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem przy wsparciu eksperta zewnętrznego – Pani Danuty Maciejowskiej – Mias

Postawy zaangażowania w pracę i doskonalenie uczniowie mogą uczyć się patrząc na swoich nauczycieli

Jak sprawić by zajęcia dla uczniów były ciekawe i atrakcyjne, jak zachęcić ich do pracy? - na to pytanie szukają odpowiedzi nauczyciele doskonalący się pod kierunkiem eksperta zewnętrznego - Pana Andrzeja Pecia  ze Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Niedzicy, którzy szkolą się w obszarze „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki” (oferta nr 3).

 Warsztaty przebiegają zarówno w skupieniu …

 

…jak i w zabawie

 Również nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Zespole Placówek Oświatowych w Kacwinie uczą się jak dobierać  „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki” (oferta nr 3). Aby żadna z lekcji nie była nudna, a uczniowie zawsze z radością angażowali się w zajęcia ruch, a zwłaszcza taniec to nie tylko zabawa, ale wspaniały sposób na wszechstronny rozwój ucznia.

 Pomocą dydaktyczną może być wszystko - zwykłe patyki …

 … a nawet kanapki

 Tak przedstawioną geometrię zrozumie każdy uczeń …

 … a samodzielnie wykonywane doświadczenia pomogą na lekcjach przyrody zwłaszcza, gdy z wulkanu zacznie wydobywać się lawa.

 Powyższe zagadnienia nurtują także nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych

którzy realizując ofertę „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki” (oferta nr 3), w skupieniu słuchają wykładów …

… wykonują ćwiczenia praktyczne np: jak sprawić by woda sama weszła do szklanki?

 

W Szkole Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych, która również wybrała ofertę wsparcia: „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki” (oferta nr 3)zajęcia odbywają się pod kierunkiem eksperta zewnętrznego - Pani Anny Gaweł. Zgodnie z oczekiwaniami nauczycieli.

Treści  merytoryczne przeplatane są dużą ilością ćwiczeń praktycznych, które można wykorzystać podczas zajęć z uczniami

Ofertę „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki” (oferta nr 3)  wybrali nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zespole Szkół w Krościenku nad Dunajcem. Razem z ekspertem zewnętrznym – panią Danutą Maciejowską – Mias bardzo intensywnie doskonalą swoje umiejętności pracy tak, aby jak najefektywniej pracować z licealistami.

 „Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny?” (oferta nr 1)zastanawiają się nauczyciele Gimnazjum nr 2 im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera  w Ludźmierzu wspólnie z ekspertem zewnętrznym - Panią Anną Gaweł

 

oraz Zasadniczej Szkoły  Zawodowej w Zespole Placówek Oświatowych w Niedzicy pod opieką pani Reginy Piechnik

Obserwując zaangażowanie nauczycieli jestem pewna, że ich uczniowie osiągną sukces – każdy na miarę swoich możliwości. Z kolei grono pedagogiczne Gminnego Publicznego Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych z pomocą eksperta zewnętrznego Pana Jerzego Matwijko realizuje ofertę: „Wykorzystanie EWD w ewaluacji wewnętrznej szkoły” (oferta nr 5) wytrwale analizuje przykładowe wyniki egzaminów, uczy się posługiwania kalkulatorem EWD i wykorzystywania wyników egzaminów zewnętrznych dla jeszcze lepszej pracy szkoły.

 „Jako SORE czuwam,  aby cały proces doskonalenia nauczycieli przebiegał prawidłowo i zgodnie z harmonogramem, a czas spędzony na spotkaniach z ekspertem zewnętrznym przyniósł oczekiwane efekty”.

 

 

Agnieszka Stanaszek
Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE)

 

 

 

 


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl