Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228201
Dzisiaj
Ogółem
73
228201

Nauczyciele z Gminy Szaflary doskonalą się.

Uczestnicy projektu pn „Pilotaż sukcesem zmian” realizowanego przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego to między innymi nauczyciele z Gminy Szaflary. Wraz ze swoim opiekunem – Panią Barbarą Balicką – Szkolnym Organizatorem Rozwoju Edukacji (SORE) uczestniczą w II etapie działań prowadzonych w ramach Rocznego Planu Wspomagania (RPW). Przeprowadzona w I etapie działań diagnoza pozwoliła na wybór oferty doskonalenia, a tym samym na ułożenie dla każdej szkoły RPW wraz z doborem form doskonalenia.

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego i Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Dolnej zrealizowali już cztery moduły spotkań z ekspertem zewnętrznym - Panią Krystyną Kaliszewską. Szkolenia obejmują zagadnienia komunikacji, współpracy, treningu interpersonalnego wynikające z wybranej oferty nr 21 „Współpraca nauczycieli w prowadzeniu procesów edukacyjnych”.

 

Uczestnicy projektu ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Kardynała Karola Wojtyły w Zaskalu w ramach RPW realizują zagadnienia związane z przepisami prawa oświatowego, asertywnością, treningiem interpersonalnym, współpracą w zespole nauczycieli w ramach wybranej przez siebie oferty nr 24 „Pierwszy/drugi rok pracy dyrektora szkoły”. Doskonalenie prowadzi ekspert zewnętrzny - Pan Artur Ławrowski.

 

 

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki i Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Górnej realizują formy doskonalenia prowadzone przez eksperta zewnętrznego - Panią Krystynę Kaliszewską i Pana Jerzego Noskowiaka. Zagadnienia, jakimi zajmują się na zajęciach to: komunikacja interpersonalna, współpraca w zespołach przedmiotowych, trening interpersonalny w ramach wybranej oferty nr 21 „Współpraca nauczycieli w prowadzeniu procesów edukacyjnych”.

 

„Nauczyciele, z którymi współpracuję chętnie się doskonalą, a przez to widzą sens wspomagania otrzymywanego w ramach realizowanego przez nas projektu. Dbam o to, by każde spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a jego uczestnicy mieli zapewnione fachowe wsparcie, niezbędne materiały szkoleniowe i smakowity poczęstunek”.

 

 

Barbara Balicka
Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE)

 

 

 


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl