Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228033
Dzisiaj
Ogółem
11
228033

Realizacja RPW – etap II

Kształcenie i doskonalenie nauczycieli ma decydujące znaczenie w osiąganiu przez uczniów sukcesów edukacyjnych. Dlatego też, po zdiagnozowaniu potrzeb i określeniu priorytetów rozwojowych poniższych szkół, rozpoczęto II etap działań prowadzonych w ramach Rocznego Planu Wspomagania (RPW). Realizacja tego planu przebiega w oparciu o przygotowany wspólnie z uczestnikami harmonogram spotkań z ekspertem zewnętrznym. Nad przebiegiem i organizacją doskonalenia w tych placówkach czuwa Pani Jadwiga Jurkowska – Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE).

 Do tej pory zorganizowano i przeprowadzono:

  • w Szkole Podstawowej w Krośnicy warsztaty dla nauczycieli, które poprowadziła Pani Ismena Ładecka. Dotyczyły one tematyki związanej z nabyciem wiedzy na temat sposobów motywowania uczniów do nauki, do dobrego zachowania, do podejmowania działań twórczych oraz nabyciem wiedzy na temat stosowania technik uczenia się i zapamiętywania
    [Galeria: tutaj ];
  • w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Zespole Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu warsztaty dla nauczycieli, które z 25 nauczycielami poprowadziła Pani Anna Gaweł. Dotyczyły one tematyki związanej z nabyciem umiejętności w zakresie stosowania metod aktywizujących, nabyciem umiejętności w zakresie utrzymania dyscypliny w klasie, udoskonaleniem umiejętności z zakresu motywowania uczniów do nauki, nabyciem umiejętności w zakresie stosowania technik uczenia się oraz pracą z uczniem niedostosowanym społecznie;
  • w Szkole Podstawowej w Borze warsztaty dla nauczycieli, które z 8 nauczycielami poprowadziła Pani Krystyna Kaliszewska. Dotyczyły one tematyki związanej z nabyciem umiejętności z zakresu współpracy rodzicami (motywowanie dzieci do nauki, dobrego zachowania i działania twórczego), nabyciem umiejętności w zakresie stosowania różnorodnych form integracji i komunikacji z rodzicami, nabyciem umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie w sytuacjach stresowych, asertywności oraz nabyciem umiejętności w zakresie prowadzenia spotkań z rodzicami.

Kolejne spotkania nauczycieli z ekspertem zewnętrznym zostały zaplanowane do końca marca 2014r. Następnym etapem realizacji RPW będzie pomoc w przełożeniu nowych umiejętności nauczycieli na szkolną praktykę.

„Jako osoba odpowiedzialna za wspomaganie będę towarzyszyć nauczycielom jako wspierający konsultant oraz moderator spotkań”

 

Jadwiga Jurkowska
Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE)

 
Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl