Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

221568
Dzisiaj
Ogółem
59
221568

Pierwsze spotkania z ekspertem zewnętrznym

Oczekiwane przez nauczycieli pierwsze spotkania w ramach projektu pn. „Pilotaż sukcesem zmian” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w szkołach z terenu Powiatu Nowotarskiego, w których proces wspomagania koordynuje Pani Anna Topolska – Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE) już zrealizowano.

W dniu 5 grudnia 2013r. w Szkole Podstawowej w Chyżnem ekspert zewnętrzny - Pan Grzegorz Zelek przeprowadził warsztaty na temat „Jak analizować dokumenty uczniów z opinią z poradni psychologiczno- pedagogicznej?”, wprowadzając tym samym 10 nauczycieli w tematykę obszaru doskonalenia: „Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” (oferta nr 12).

W dniu 29 listopada 2013r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Zespole Placówek Oświatowych w Maniowach ekspert zewnętrzny – Pani Krystyna Kaliszewska rozpoczęła z grupą 16 nauczycieli cykl spotkań w obszarze doskonalenia: „Wspieranie pracy wychowawców klas- bezpieczna szkoła(oferta nr 7). Zrealizowano wspólnie tematy takie, jak: „Komunikacja interpersonalna” oraz „Rola rodziców i szkoły w wychowaniu dziecka”.

W dniu 2 grudnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Konfederacji Tatrzańskiej w Nowym Targu ekspert zewnętrzny – Pan Andrzej Peć wraz z 22 nauczycielami rozpoczął realizację obszaru doskonalenia: „Nauczyciel 45+” (oferta nr 17) przeprowadzonymi   w tym dniu warsztatami na temat  „Jak wykorzystać zasoby Internetu?”.

W dniu 4 grudnia 2013r. w Zespole Szkół w Rabce- Zdroju ekspert zewnętrzny Grzegorz Zelek wraz z 12 nauczycielami z Technikum dla Młodzieży rozpoczął realizację oferty doskonalenia: „ Jak i po co prowadzić ewaluację wewnętrzną” (oferta nr 23). Jednocześnie
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Prof. Józefa Tischnera 19 uczestników projektu rozpoczęło cykl spotkań w obszarze doskonalenia „Doradztwo edukacyjno-zawodowe w szkole” (oferta nr 19) . Spotkanie w liceum prowadził ekspert zewnętrzny- Pan Jakub Sosin.

W dniu 29 listopada 2013r. w Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu 20 uczestników projektu rozpoczęło realizację obszaru doskonalenia: „Nauczyciel 45+” (oferta nr 17). Spotkanie warsztatowe na temat „Nowe technologie   w życiu codziennym - nabycie i zweryfikowanie wiedzy nauczycieli” przeprowadził ekspert zewnętrzny - Pan Andrzej Peć.

„Nauczyciele twierdzą, że potrzebne i zasadne jest wsparcie realizowane w ramach nowego zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli. Co bardzo nas cieszy. Zapraszam zatem na kolejne spotkania z ekspertem”.

 

Anna Topolska
Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji (SORE)

 


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl