Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228071
Dzisiaj
Ogółem
49
228071

Spotkanie „zaplątanych w sieci”

Dnia 3 grudnia 2013 roku gościnnie w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu odbyło się długo oczekiwane spotkanie nauczycieli i dyrektorów, którzy przyłączyli się do sieci współpracy i samokształcenia w ramach powiatowego projektu wdrożeniowego
pn. „Pilotaż sukcesem zmian”.

 

Celem działań w ramach czterech sieci: dyrektorów szkół /przedszkoli, nauczycieli przedmiotów humanistycznych, nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i wychowawców ma być dzielenie się wiedzą i umiejętnościami, nabywanie nowych umiejętności i  nowej wiedzy, wspólne wykonywanie zadań,  zespołowe poszukiwanie sposobów radzenia sobie z problemami.

W każdej z czterech sieci może uczestniczyć max.25 nauczycieli różnych typów szkół, które przystąpiły do projektu. Spotkania planowane są co dwa miesiące, a między nimi uczestnicy kontaktować się będą za pośrednictwem platformy internetowej  udostępnionej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

 Pierwsze z pięciu (planowanych na bieżący rok szkolny) spotkań poprowadziły koordynatorki sieci: Marta Sokołowska, Marzena Waksmundzka, Monika Nycz i Natalia Ligas. Trzy kolejne, zgodnie z wybranym przez uczestników sieci tematem,  poprowadzą  eksperci zewnętrzni wyłonieni w procedurze przetargowej.

Oto tematy wybrane przez „zaplątanych w sieci” na bieżący rok szkolny: Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły, Edukacja filmowa na lekcjach języka polskiego i historii, Praca z nowoczesnymi technologiami TIK na przedmiotach matematyczno- przyrodniczych, Jak rozwijać twórcze  myślenie uczniów.

Mamy nadzieję, że taka forma współpracy spełni oczekiwania uczestników  i  przyczyni się do poprawy jakości nauczania i wychowania.  

 

Koordynatorzy sieci

 

(kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii)


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl