Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228472
Dzisiaj
Ogółem
141
228472

Powiatowy Program Wspomagania. Zapraszamy do lektury.

Przygotowanie właściwej strategii rozwoju edukacji rozumianej jako systemu doskonalenia nauczycieli i wspierania szkół/przedszkoli wymaga systematycznego gromadzenia i analizowania wielu informacji dotyczących organizacji i efektów kształcenia oraz sposobów zarządzania.

Problemem obecnego systemu doskonalenia nauczycieli i wspierania szkół/przedszkoli jest proces doskonalenia nastawiony na pojedynczego nauczyciela. Również uczestnictwo w różnorodnych formach doskonalenia nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w praktyce zawodowej danego nauczyciela oraz nie wpływa na proces wprowadzania zmian w szkole/przedszkolu. Także nie wszystkie szkolenia dostępne w ofercie publicznych i niepublicznych placówek są kluczowe dla jakości i efektywności systemu edukacji.

Na te i wiele innych pytań, refleksji próbuje znaleźć odpowiedź: powiatowy projekt wdrożeniowy pn. „Pilotaż sukcesem zmian” realizowany w okresie od 01 sierpnia 2013 do 31 lipca 2015 roku. Koordynatorem projektu w Powiecie Nowotarskim jest Pani mgr Monika Hołowczak. Projekt zakłada dostosowanie oferty edukacyjnej do indywidualnych potrzeb szkół/przedszkoli, by mogły ewaluować w kierunku organizacji uczących się. Nowoczesny system wspomagania oświaty uwzględnia szkoły/przedszkola jako organizacje, na które składają się wszystkie grupy szkolnej społeczności: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, rodzice i środowisko lokalne. Istotna jest świadomość, że poddając stałej obserwacji swoje umiejętności, doskonaląc je i rozwijając mamy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie w nieustannie zmieniającej się rzeczywistości współczesnego świata. 

(fragment wstępu)

 

Zapraszamy do lektury:

Powiatowy Program Wspomagania - wejdź 

 

 

 

 

 

 

Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl