Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228189
Dzisiaj
Ogółem
61
228189

SORE filarem projektu pn. „Pilotaż sukcesem zmian”

Od 1 sierpnia 2013 r. w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Nowym Targu działa jedenastu Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji - SORE.

Są to osoby wspierające pracę szkół i przedszkoli biorących udział w projekcie pn. „Pilotaż sukcesem zmian”, (realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół) współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Każdy z SORE ma „pod opieką” od kilku do kilkunastu szkół/przedszkoli, zależności od wymiaru zatrudnienia. Z ich pomocą Dyrektorzy szkół/przedszkoli oraz Rady Pedagogiczne realizują założenia projektu, mającego na celu poprawę jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli poprzez kompleksowe wsparcie spójne z potrzebami 93 szkół/przedszkoli Powiatu Nowotarskiego.

Działalność każdego ze Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji polega na zbudowaniu relacji z Dyrektorem i Radą Pedagogiczną w swojej szkole/przedszkolu, wspólnym przeprowadzeniu diagnozy i skonstruowaniu Rocznego Planu Wspomagania. Ponadto SORE odpowiada za prawidłową organizację działań związanych z zewnętrznym wspomaganiem, pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w realizację Rocznego Planu Wspomagania. Wspiera również nauczycieli w czasie wdrażania nowych umiejętności i wypracowanych procedur.

„Naszym priorytetem jest nawiązanie dobrych relacji z Dyrektorem i nauczycielami w szkołach, przedszkolach oraz „wejście” w ich życie. Dobra współpraca nauczycieli przy stawianiu diagnozy i wyborze obszaru doskonalenia to bardzo ważne elementy, mające wpływ na powodzenie projektu - mówi wieloletnia nauczycielka mgr Anna Dyda - Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji - Pomimo, iż pierwszy raz pojawiliśmy się w szkołach i przedszkolach z początkiem września, czyli w najgorętszym okresie dla każdej placówki - zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci, za co serdecznie dziękujemy!”. 

SORE - mgr Robert Dębski, wieloletni nauczyciel: „Nie mniej istotne jest pozytywne nastawienie nauczycieli i wiara w sukces całego „przedsięwzięcia”. Częste wizyty w szkołach i spotkania z nauczycielami pozwalają nam poznać rzeczywistość danej placówki, a co za tym idzie dobrać jak najefektywniejsze rodzaje szkoleń i warsztatów. To cała Rada Pedagogiczna wskazuje, jakie szkoła ma potrzeby, co należałoby udoskonalić”. 

Praca Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji to na co dzień wizyty w szkołach, przedszkolach, spotkania z kadrą nauczycielską, Dyrektorami, konsultacje z Poradniami Psychologiczno – Pedagogicznymi, Biblioteką Pedagogiczną, Placówką doskonalenia Nauczycieli, ale również opracowywanie, tak istotnej w realizacji projektów unijnych, dokumentacji. 

„Jesteśmy pracownikami mobilnymi – mówi SORE mgr Jakub Dyda – Wyjazdów do szkół i przedszkoli jest sporo… spotkania z Dyrektorami, warsztaty, szkolenia, konsultacje. Ponadto jesteśmy zawsze do dyspozycji biura projektu”.

 

Anna Koszarek- Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji

 


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl