Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228092
Dzisiaj
Ogółem
70
228092

FILM - Jak uczą (się) nauczyciele w szkole podstawowej w Tylmanowej?

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej od roku szkolnego 2013/2014 uczestniczy w powiatowym projekcie wdrożeniowym pt. „Pilotaż sukcesem zmian" pilotażowo wprowadzającym zmiany w systemie doskonalenia nauczycieli szkół i przedszkoli. 

Po przeprowadzeniu przez Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji (SORE) wraz z Radą Pedagogiczną i dyrektorem szczegółowej diagnozy potrzeb, w pierwszym roku realizacji wybrano ofertę „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki", natomiast w roku szkolnym 2014/2015 realizowana jest oferta wsparcia „Ocenianie kształtujące".

W trakcie realizacji opracowanych wspólnie Rocznych Planów Wspomagania (RPW) nauczyciele wykazali się bardzo dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Dzięki czemu ciągle rodziły się  nowe pomysły, aktywizujące i mobilizujące uczniów, a które wpisują się w kalendarz imprez i uroczystości szkolnych (np. przygotowanie, prowadzenie Drogi Krzyżowej na Górę Kalwarii w Tylmanowej przez uczniów, rodziców, nauczycieli).

Z inicjatywy i na za zaproszenie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie,  który w ramach projektu "System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół" przygotował cykl filmowych reportaży poświęconych kompleksowemu wspomaganiu  szkół i przedszkoli Grono Pedagogiczne podjęło decyzję o podzieleniu się wypracowanymi w ramach projektu rozwiązaniami celem ich promowania oraz pokazania innym, jak są one wdrażane w codziennej pracy dydaktyczno  – wychowawczej właśnie w szkole
w Tylmanowej.

W uzgodnionym terminie do szkoły podstawowej w Tylmanowej przyjechała profesjonalna ekipa filmowa i zaczęło się… Każdy mógł wreszcie poczuć się jak aktor…słyszało się w kuluarach. W trakcie przygotowań i kręcenia reportażu, widać było pełną gotowość i mobilizację całej społeczności szkolnej. Efektem czego został nakręcony film, w którym o swojej pracy mówią nauczyciele, dyrektor szkoły, Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji, a także uczniowie. Film jest upowszechniony w środowisku oświatowym jako przykład działań podejmowanych na rzecz nowego systemu doskonalenia nauczycieli. Film przedstawia realizację oferty doskonalenia nauczycieli pt. „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki" w Szkole Podstawowej im. KS J. Twardowskiego w Tylmanowej, woj. Małopolskie.

Zapraszam do obejrzenia filmu: http://www.ore.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5712:jak-ucz-si-nauczyciele-w-maopolskich-szkoach&catid=112:wspieranie-szko-i-nauczycieli-aktualnoci&Itemid=1016

   Anna Dyda
Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl