Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228192
Dzisiaj
Ogółem
64
228192

Koordynator jako moderator zespołu

W poniedziałek i wtorek, tj. 23 i 24 marca 2015 r., koordynatorki sieci współpracy i samokształcenia dyrektorów szkół i przedszkoli - pani Marta Sokołowska oraz nauczycieli przedmiotów humanistycznych - pani Marzena Waksmundzka uczestniczyły w drugiej odsłonie spotkań konsultacyjnych pt. Koordynator jako moderator zespołu. Zorganizowano je na zlecenie Ośrodka Rozwoju Edukacji w ramach projektu System doskonalenia oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół. Odbyło się ono w Krakowie i trwało 16 godzin.

Prowadzący zajęcia, Aleksander Pawlicki, przybliżył wybrane aspekty funkcjonowania zespołu zadaniowego, skupiając się na etapach budowania grupy, rodzajach aktywności (wykonanie zadania - budowanie zespołu - doskonalenie jednostki), zadaniach koordynatora jako osoby kierującej  pracami sieci oraz efektywności prowadzonych działań. Metody stosowane przez trenera pobudzały do refleksji, ale przez aktywność, stąd nie było czasu na nudę. Wiele z proponowanych form, znajdzie zastosowanie zarówno w pracy zawodowej, jak i w sieciach.

Drugi dzień spotkania poświęcony został metodzie działania/zbierania pomysłów, zwanej OPEN SPACE, facylitacji pracy sieci (facylitacja - proces, w którym jedna osoba pomaga innym w realizacji zamierzonych celów) oraz formie doskonalenia zwanej Nauczycielskimi Społecznościami Edukacyjnymi.

Warto nadmienić, że jakość zajęć, postawa prowadzącego, tematyka to jego atuty. Czas poświęcony na to szkolenie nie został zmarnowany.

 

Marta Sokołowska i Marzena Waksmundzka
koordynatorki sieci współpracy i samokształcenia


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl