Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228463
Dzisiaj
Ogółem
132
228463

Spotkanie sieci wychowawców

11 lutego 2015 roku odbyło się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie uczestników sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowawców w ramach projektu pn. „Pilotaż sukcesem zmian”. Nauczyciele wraz z ekspertem, Panią Krystyną Kaliszewską zastanawiali się nad sposobami radzenia sobie z agresją w szkole.

Agresja jest coraz częstszym i narastającym problemem we współczesnych szkołach, a jej negatywne skutki dotykają nauczycieli, ale także rówieśników dzieci agresywnych. Istotne jest więc poznanie metod pracy z dziećmi agresywnymi oraz zasad współpracy z ich rodzicami, aby wspólnie przeciwdziałać szerzącej się agresji fizycznej i słownej.

 

Ogromne znaczenie ma zbudowanie przez nauczyciela odpowiedniego klimatu w klasie szkolnej, ale także umiejętność właściwego reagowania na przejawy agresji, co w sytuacjach stresujących jest nie lada wyzwaniem. Uczestnicząc w scenkach nauczyciele mieli możliwość przećwiczyć sposoby reakcji oraz techniki rozmowy z agresywnymi uczniami.Ogromne znaczenie w przeciwdziałaniu agresji ma także środowisko rodzinne dziecka. To dzięki dobrym relacjom i silnym więziom rodziców z dziećmi możliwe jest skuteczne przeciwdziałanie agresji.

Nauczyciele chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, wymieniali osobiście wypracowanymi sposobami radzenia sobie z agresją oraz brali udział w scenkach.

Uczestnicy spotkania otrzymali materiały szkoleniowe oraz mieli możliwość skorzystania z poczęstunku.


Dziękuję wszystkim za przybycie oraz ogromne zaangażowanie i zapraszam na kolejne spotkanie, które odbędzie się w pierwszej połowie kwietnia 2015 roku. Zachęcam także do odwiedzania i aktywności na platformie internetowej http://doskonaleniewsieci.pl/.

Natalia Ligas

Koordynator sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowawców

 

 

 


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl