Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228452
Dzisiaj
Ogółem
121
228452

Biblioteka miejscem inicjatyw artystycznych

Istnieje powszechne przekonanie, że młodzież nie czyta, mało czyta, albo czyta to, czego czytać nie powinna. Czy tak musi być? Może są sposoby na to, aby książka i biblioteka nie kojarzyły się z nudą, obowiązkowymi lekturami?

Grupa nauczycieli różnych typów szkół powiatu nowotarskiego biorąca udział w projekcie pn. „Pilotaż sukcesem zmian”, a konkretnie należąca do sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli przedmiotów humanistycznych postanowiła, z pomocą eksperta - pani Magdaleny Zastawnik, poznać dwie techniki plastyczne, które można wykorzystać  w celu uatrakcyjnienia zajęć w bibliotece i lekcji języka polskiego.

 

Warsztaty odbyły się 5 lutego 2015 r. w biurze projektu w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Nowym Targu. Temat spotkania, przygotowanego od strony organizacyjnej przez panią Marzenę Waksmundzką - koordynatora sieci, brzmiał Wskazanie roli biblioteki w rozbudzaniu zainteresowań uczniów, szczególnie potrzeby czytania. Na życzenie humanistów w całości poświęcone było decoupage’owi. Członkowie sieci  poznali najpierw teorię, a potem mieli okazję samodzielnie przygotować zakładki do książek wykonane tą techniką. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Zdobyte umiejętności można będzie wykorzystać podczas zajęć, ponieważ zakładka, czy exlibris mogą stanowić doskonały przerywnik w czasie  omawiania lektur, sprawić że z pozoru nieatrakcyjna książka stanie się źródłem inspiracji artystycznej.  Pod koniec warsztatów pani ekspert przygotowała niespodziankę - kolorowy filc, z którego wykonano także zakładki.

Każdy z członków sieci skorzystał z poczęstunku i zapewnionych mu materiałów szkoleniowych. Następne spotkanie sieci odbędzie się w kwietniu 2015r., na które już dziś serdecznie zapraszam.          

 

Marzena Waksmundzka
  koordynator sieci współpracy i samokształcenia
nauczycieli przedmiotów humanistycznych


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl