Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228090
Dzisiaj
Ogółem
68
228090

Warsztaty na dywanie, czyli słów kilka o wspomaganiu w przedszkolach

Rok szkolny 2014/2015 to kolejny rok wspomagania w ramach powiatowego Projektu „Pilotaż sukcesem zmian”, Priorytet III „Wysoka jakość systemu oświaty”, Działanie 3.5 „Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W pierwszym roku dwa przedszkola: Przedszkole Miejskie nr 1 w Rabce Zdrój i Przedszkole Gminne w Rabie Wyżnej, realizowały ten sam obszar związany ze współpracą z rodzicami – „Rodzice są partnerami szkoły” - czytaj przedszkola. Jak wynika z opracowanych sprawozdań oraz ankiet w pełni udało się zrealizować zamierzone cele, więc pierwszy rok zakończył się 100 % sukcesem, co przełożyło się na poprawę jakości współpracy z rodzicami oraz dużą satysfakcję nauczycielek.

 

Kolejny – bieżący rok szkolny postawił przed przedszkolami nowe wyzwania. Tym razem po przeprowadzeniu pogłębionej diagnozy okazało się, że oferty realizowane w Przedszkolach całkowicie się od siebie różnią.

Przedszkole Miejskie nr 1 w Rabce Zdrój obecnie realizuje ofertę - Nauczyciel 45+. W ramach tej oferty nauczycielki szkolą się w następujących tematach, realizując różnorodne formy doskonalenia: Jak prawidłowo posługiwać się głosem, Wykorzystanie pedagogiki zabawy KLANZA w przedszkolu, Jak powiedzieć NIE, Zdrowe nawyki żywieniowe, Metoda aktywnego słuchania muzyki – Batii Strauss w edukacji przedszkolnej, Nowatorskie techniki multimedialne oraz Metody psychoterapeutyczne radzenia sobie ze stresem.

Przedszkole Gminne w Rabie Wyżnej  obecnie realizuje ofertę - Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki. W ramach tej oferty realizują następujące tematy form różnorodnych form doskonalenia:Psychologiczne aspekty uczenia się dzieci w przedszkolu (spotkanie z psychologiem), Skuteczne metody aktywizowania dzieci w przedszkolu – gry i zabawy dla nieuważnych, Szkolenie z zakresu technik uczenia się i zapamiętywania, Metody motywujące w przedszkolu oraz Jak sporządzić materiały dla rodziców.

Pomimo tak różnorodnej oferty realizowanej w wyżej wymienionych przedszkolach jedno jest identyczne – BARDZO, BARDZO duże zaangażowanie Rad Pedagogicznych. 

W obu przedszkolach w realizacji projektu – podnoszeniu kwalifikacji biorą udział wszystkie nauczycielki i jest to ich świadomy, dobrowolny wybór. Zajęcia odbywają się popołudniami, po zajęciach z dziećmi, a pomimo tego uczestniczki cały czas bardzo aktywnie pracują, starając się jak najwięcej skorzystać z wiedzy i umiejętności różnorodnych ekspertów prowadzących formy doskonalenia. Czas i zmęczenie nie mają znaczenia – niejednokrotnie zdarzało się, że zajęcia przedłużały się ponieważ uczestniczki chciały posiąść więcej informacji, więcej wiedzy, miały wiele pytań itp. Nie przeszkadzało im to dobrze się bawić podczas form doskonalenia. Okazuje się, że w przypadku nauczycielek przedszkoli można połączyć przyjemne z pożytecznym. Duży wpływ na to ma świadoma i dobrze przeprowadzona diagnoza, dobranie tematyki doskonalenia oraz doboru prowadzących – ekspertów zewnętrznych. Niewątpliwie uczestniczki niezwykle poważnie traktują kwestie wspomagania rozwoju swoich placówek poprzez własny rozwój zawodowy.

Nawet Św. Mikołaj docenia duży wkład pracy i zaangażowanie, przesyłając swoim posłańcem prezenty dla nauczycielek Gminnego Przedszkola w Rabie Wyżnej i Miejskiego Przedszkola nr 1 w Rabce Zdrój.  Hoooo, hoooo… 

Oby tak dalej…

P

Galeria zdjęć - Gminne Przedszkole w Rabie Wyżnej 

Galeria zdjęć  - Miejskie Przedszkole nr 1 w Rabce - Zdrój

Robert Dębski

Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji w Nowym Targu


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl