Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

228525
Dzisiaj
Ogółem
194
228525

PORE na Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów w Warszawie

Wdrożenie nowego zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli (SDN) w powiecie nowotarskim wpisuje się w realizację unijnych projektów pilotażowych realizowanych aż w 160 powiatach i 6 000 szkołach i przedszkolach z całej Polski.

Dzięki aktywnej współpracy Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nowym Targu (Realizatora projektu wdrożeniowego) z 90 szkołami oraz 3 przedszkolami z terenu Powiatu Nowotarskiego - które wyraziły chęć udziału w pilotażu - mamy obraz potrzeb placówek i nauczycieli.

 

Na podstawie przeprowadzanych przez SORE diagnoz poznaliśmy potrzeby nauczycieli, wiemy co jest dla Nich ważne, w jakim obszarze szkoła i przedszkole wymaga wsparcia, z czym się borykają, jakie mają wątpliwości itp. Odpowiadając na sformułowane potrzeby przygotowaliśmy 186 dokumentów RPW (Rocznych Planów wspomagania) oraz 8 RPPS (Rocznych Planów Pracy Sieci), które wskazują kierunek realizacji wspomagania i pozwalają na rozwój placówek zgodnie z ich potrzebami.

Szkoły i przedszkola Powiatu Nowotarskiego, które „otwierają przed nami drzwi” oraz na bieżąco dzielą się doświadczeniem w ramach sieci współpracy i samokształcenia obdarzyły SORE i koordynatorów sieci jeszcze większym zaufaniem. Chcieliśmy o tym opowiedzieć całej Polsce.

Z tej okazji w dniach 23-24.10.2014 roku w Warszawie Koordynator projektu wraz z 4 SORE oraz Dyrekcją przedszkola (które bierze udział w działaniach projektowych) wzięli aktywny udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów na rzecz nowego systemu doskonalenia nauczycieli organizowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, prezentując zgromadzonym  realizację zadań pilotażowych w powiecie nowotarskim.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele powiatów, beneficjentów Konkursu w ramach Działania 3.5 Kompleksowe wspomaganie szkół – Kierownicy projektów, Szkolni Organizatory Rozwoju Edukacji, Koordynatorzy sieci współpracy i samokształcenia, Dyrektorzy szkół i instytucji wspomagających pracę szkół, jak również osoby, które nie uczestniczą w działaniach, ale śledzą z uwagą projekty Ośrodka Rozwoju Edukacji na rzecz szkół.

Uczestnicząc w spotkaniu, cały zespół PORE - w swoim wystąpieniu - mógł podzielić się z uczestnikami „dobrą praktyką”, opowiedzieć o nowotarskich placówkach, przedstawić wnioski i rekomendacje. Mieliśmy możliwość przedyskutowania konkretnych zagadnień związanych ze wspomaganiem szkół, rolą SORE i funkcją sieci współpracy w czasie sesji World Cafe. Zaszczytem dla nas było moderowanie tejże sesji.

Podczas spotkań moderowanych przez nas w małych grupach toczyły się dyskusje nad następującymi zagadnieniami: diagnoza, zadania SORE,  wspomaganie szkoły  bez udziału SORE, współpraca międzyinstytucjonalna,  rola sieci współpracy i samokształcenia. W kuluarach obejrzeć można było plakaty poświęcone dobrym praktykom wypracowanym w projektach pilotażowych. Również plakaty, które sami przygotowaliśmy.

Przedstawiciele ORE, gratulowali nam pomysłów, zaangażowania, wspaniałych szkół i przedszkoli, otwartości Starostwa Powiatowego. Zgodzili się z nami, że WSPOMAGANIE W POWIECIE NOWOTARSKIM REALIZOWANE JEST Z OGROMNYM ZAANGAŻOWANIEM I W PEŁNI ODPOWIADA NA POTRZEBY ROZWOJOWE SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI.

 

 Relacja ze spotkania:

http://www.ore.edu.pl/strona-ore/index.php?option=com_content&view=article&id=5207:ogolnopolska-prezentacja-projektow-35-za-nami&catid=112:wspieranie-szko-i-nauczycieli-aktualnoci&Itemid=1016

 

Monika Hołowczak
Koordynator projektu pn. „Pilotaż sukcesem zmian”

 

Aby przejść do Galerii, kliknij na zdjęcie... 


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl