Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

236336
Dzisiaj
Ogółem
34
236336

PORE z wizytą w Krapkowicach

Na zaproszenie powiatu krapkowickiego (woj.opolskie) w dniu 29 czerwca 2015 roku przedstawiciele powiatu nowotarskiego - Bogusław Waksmundzki i Monika Hołowczak - uczestniczyli w konferencji podsumowującej założenia projektu pn. „Kompleksowe wspomaganie szkół i przedszkoli w zakresie doskonalenia nauczycieli w powiecie krapkowickim”. Celem głównym projektu było przygotowanie szkół i  przedszkoli do zmian w zakresie wspomagania doskonalenia nauczycieli wprowadzanych przez MEN od 1 stycznia 2016 roku. 

Konferencję otworzyła koordynatorka projektu Pani Renata Najwer, następnie głos zabrała Pani Sabinia Gorzkulla - Kotzot - wicestarosta, która na ręce każdego z pracowników projektu złożyła pisemne podziękowania za całokształt i zaangażowanie w realizację wspomagania w powiecie krapkowickim.

Był tez czas dla Dyrektorów szkół i przedszkoli, którzy wypowiedzieli się na temat realizacji projektu oraz o efektach wdrażania nabytych umiejętności w szkolną praktykę w prowadzonych przez nich placówkach.

W kolejnej części konferencji koordynator nowotarskiego pilotażu w swoim wystąpieniu przedstawiła własne doświadczenia podczas realizacji projektu, omówiła wpływ pilotażu na podnoszenie jakości pracy szkół i przedszkoli oraz podzieliła się z uczestnikami konferencji przykładami dobrych praktyk, wypracowanymi w Nowym Targu. Każdy miał szansę odnieść nowotarskie doświadczenia do tych, które zadziały się w szkołach i przedszkolach Powiatu Krapkowickiego.

„Cieszy niezmiernie fakt, iż wypracowana w naszym nowotarskim powiecie dobra praktyka budzi ciekawość i zainteresowanie wśród szeroko rozumianego środowiska edukacyjnego w Polsce. To kolejny raz, kiedy jesteśmy zapraszani, by mówić o tym, w jaki sposób Nowy Targ wprowadza pilotażowo nowe założenia zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli, a przez to wpływa na podnoszenie jakości edukacji na terenie tak dużego Powiatu” – podsumowuje swoje wystąpienie Monika Hołowczak.

Kończąc konferencję, Pani Renata Najwer podkreśliła, że w ciągu ostatnich dwóch lat w 167 powiatach Polski udało się wprowadzić zmianę jakościową w doskonaleniu pracy szkół i przedszkoli, czego dowodem są działania projektowe Nowego Targu i Krapkowic. Uczestnicy tych projektów wyraźnie podkreślili konieczność kontynuowania takiego modelu pracy, gdzie szkoła i rada pedagogiczna określają swoje potrzeby, a podczas procesu doskonalenia następuje ewaluacja i wypracowanie rekomendacji do dalszej wspólnej pracy, by szkoła mogła zmierzać w kierunku organizacji uczącej się.

 

Monika Hołowczak
koordynator projektu/kierownik PORE

 

Kliknij na zdjęcie, by przejść do Galerii...


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl