Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

236332
Dzisiaj
Ogółem
30
236332

PORE z wizytą w Staszowie

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego z PORE powiatu staszowskiego w dniu 25 maja 2015r. w Auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie uczestniczyliśmy w uroczystej konferencji podsumowującej pilotażowy projekt wdrożeniowy pn."Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie staszowskim" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół (http://staszicowka.pl/projekt/index.php?nazwa=doskonalenie)

W konferencji wzięli udział dyrektorzy i nauczyciele placówek, które realizowały działania projektowe oraz przedstawiciele władz samorządowych. Dodatkowo swoją obecnością zaszczycili wszystkich przedstawiciele Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie – p. Joanna Soćko (ekspert ds. wspomagania) oraz p. Danuta Sterna (autorka publikacji dla nauczycieli i materiałów metodycznych, trenerka programu Szkoła Ucząca Się, kierowniczka Akademii SUS, autorka książki „Ocenianie kształtujące w praktyce”), która wygłosiła bardzo ciekawy wykład na temat - tak bardzo popularnego w środowisku edukacyjnym w ostatnim czasie OCENIANIA KSZTAŁTUJACEGO.

Projektem zostały objęte 34 placówki z powiatu staszowskiego. Cały projekt służył temu, żeby na nowo zbudować bardziej efektywne niż do tej pory doskonalenie nauczycieli ściśle powiązane z potrzebami szkoły, jak również i ucznia. Staszowskie szkoły – podobnie jak nowotarskie w ramach projektu otrzymały profesjonalne wsparcie w formie warsztatów, szkoleń, konsultacji grupowych i indywidualnych, rad pedagogicznych prowadzonych przez ekspertów i specjalistów dobieranych zgodnie z potrzebami danej placówki.

Jako obserwatorzy i słuchacze/uczestnicy konferencji mogliśmy kolejny raz utwierdzić się w przekonaniu, że zarówno nowotarski, jak i staszowski pilotaż nowego modelu doskonalenia  przyczynia(-nił) się  do wzmocnienia systemu kształcenia i doskonalenia nauczycieli oraz pozwolił wdrażać nabyte w ramach RPW wiadomości i umiejętności do szkolnej praktyki.

Nie ustajemy w przekonaniu, że należy kompleksowo wspomagać szkoły, przedszkola, placówki, aby ewoluowały w kierunku organizacji uczących się”.

 

Monika Hołowczak-
koordynator projektu/kierownik PORE

 

 


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl