Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

236354
Dzisiaj
Ogółem
52
236354

REGIONALNE SPOTKANIE KONSULTACYJNE W KRAKOWIE

Na zaproszenie Ośrodka Rozwoju Edukacji i Szkoły Coachingu Lilianna Kupaj przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Nowym Targu – Bogusław Waksmundzki oraz pracownicy PORE – Monika Hołowczak, Barbara Balicka, Anna Dyda, Agnieszka Stanaszek w dniach od 11 do 12 czerwca 2015r. wzięli udział w regionalnym spotkaniu konsultacyjnym w Krakowie.

Spotkania regionalne odbywają się w całej Polsce, w miastach wojewódzkich i powiatowych. Adresowane są do szerokiej grupy osób zaangażowanych w proces wspomagania pracy szkól - dyrektorów, nauczycieli jak również pracowników instytucji wspomagania.

Celem spotkań konsultacyjnych jest m.in.: prezentacja dobrych praktyk, dyskusja nad kluczowymi zagadnieniami związanymi ze wspomaganiem pracy szkół, poszerzenie wiedzy i umiejętności w kluczowych zagadnieniach związanych ze wspomaganiem pracy szkół, prezentacja i dyskusja nad zalecanymi wymaganiami gwarantującymi wysoką jakość wspomagania.

Spotkanie krakowskie poświęcone było tematyce dotyczącej realizacji od 1 stycznia 2016 roku nowych rozporządzeń MEN w odniesieniu do wspomagania szkół i przedszkoli. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele PPP, ODN, BP oraz Dyrektorzy i Nauczyciele szkół. Ważnym punktem spotkania była wymiana doświadczeń. Uczestnicy mieli możliwość przedyskutowania swoich obaw i omówienia trudności wiążących się z realizacją wspomagania w proponowanej formie, rozważano sposoby rozwiązywania potencjalnych problemów, określano pojawiające się szanse. Wypracowane wspólnie na spotkaniu wnioski i rekomendacje zostaną przekazane ORE.

My – jako przedstawiciele powiatu nowotarskiego podzieliliśmy się z uczestnikami swoją dobrą praktykę wypracowaną w ramach projektu pilotażowego. Uczestnicy mieli perspektywę spojrzenia na doskonalenie nauczycieli z kilku płaszczyzn – organu prowadzącego (powiat), organizatora (PORE) oraz realizatora zadań merytorycznych (SORE). Stworzyliśmy przestrzeń do wspólnej dyskusji, zadawania nurtujących ich pytań oraz spojrzenia na rozporządzenia „innym okiem”. Jak się okazało, było to dla nich bardzo cennym doświadczeniem.

Nie taki diabeł straszny jak go malują…”

„Teraz widzę rozwiązanie wielu moich wątpliwości…”

„Przecież my to już robimy…” - to tylko niektóre z wypowiedzi uczestników.

Cieszy fakt, iż kolejny raz idea realizacji wspomagania realizowana od 2013 roku w powiecie nowotarskim jest przyjmowana z entuzjazmem i – wg odbiorców - zasługuje na to, by ją kontynuować. 

 

Monika Hołowczak-

koordynator projektu/kierownik PORE

 


Kliknij na zdjęcie, by przejść do Galerii...

 


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl