Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

 

 

Licznik odwiedzin

236343
Dzisiaj
Ogółem
41
236343

Wizyta studyjna dyrektorów szkół i przedszkoli z Sanoka

W dniach od 22 do 24 maja 2015 roku dyrektorzy sanockich szkół – członkowie sieci współpracy i samokształcenia o tematyce „Organizacja pomocy psychologiczno - pedagogicznej w szkole” uczestniczyli w spotkaniu studyjnym na Podhalu. Miejscem realizacji wizyty był Ośrodek Konferencyjno - Wypoczynkowy „Parzenica" w Zakopanem. Celem wizyty było nawiązanie współpracy z powiatem nowotarskim, dzielenie się dobrymi praktykami wypracowanymi w ramach realizacji pilotażu oraz wymiana doświadczeń w zakresie tematycznym sieci. Pomoc psychologiczno – pedagogiczna była tematem wiodącym rozmów, wymiany myśli, refleksji, dyskusji itp.

W ramach ciekawego programu wizyty zrealizowano spotkanie dyrektorów skupionych w ramach sieci współpracy i samokształcenia z Powiatu Sanockiego, Przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Sanoku i Starostwa Powiatowego
w Nowym Targu, dyrektorami nowotarskiego przedszkola oraz koordynatorem projektu wdrożeniowego z powiatu nowotarskiego. W atmosferze aktywnego słuchania i sprzyjającej uczeniu się od siebie Bogusław Waksmundzki, Monika Hołowczak, Zofia Wideł oraz Leokadia Urbaniak – jako przedstawiciele powiatu nowotarskiego, realizującego pilotaż wspomagania szkół i przedszkoli - zaprezentowali doświadczenia projektowe z poziomu organu prowadzącego/wnioskodawcy, realizatora oraz beneficjenta. Dużym zainteresowaniem Sanoczan cieszył się pomysł Starostwa Nowotarskiego na realizację pilotażu poprzez powołanie jedynej w Polsce jednostki organizacyjnej, która realizuje ten właśnie projekt. Mimo długiej podróży oraz mnóstwa obowiązków dyrektorskich w piątkowe popołudnie i rozpoczynający się weekend wszyscy chętnie wymieniali się doświadczeniami, refleksjami, przedstawiali praktyki stosowane w powiatach.

„Pilotażowe sieci stały się miejscem, gdzie możemy poznać się wzajemnie i wspólnie pracować w obrębie określonego przez nas zagadnienia, tematu”.

„Sieciowanie to dobry pomysł, by móc dzielić się swoim doświadczeniem i powinien być kontynuowany po projekcie, by stwarzać okazje do wspólnej dyskusji i spotkań”  – powtarzali uczestnicy.

 

 Monika Hołowczak-
koordynator projektu/kierownik PORE

 


Kliknij na zdjęcie, by przejść do Galerii...


Gmina Czorsztyn
Gmina Jabłonka
Gmina Krościenko nad Dunajcem
Gmina Łapsze Niżne
Gmina Lipnica Wielka
Miasto Nowy Targ
Gmina Nowy Targ
Gmina Ochotnica Dolna
Gmina Raba Wyżna
Gmina Rabka-Zdrój
Gmina Spytkowice
Gmina Szaflary
Gmina i Miasto Szczawnica

Wszystkie prawa zastrzeżone
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu
Copyright © 2013

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu,
Al. Tysiąclecia 35, 34-400 Nowy Targ
tel: 725 505 039
email: sekretariat@pore.nowotarski.pl